Sık Sorulan Sorular

Psikolojik danışmaya ihtiyacım olduğuna nasıl karar vereceğim?

Her birey eğer istiyorsa kendi iyi oluşu için psikolojik destek alabilir. Fakat bir rahatsızlık çerçevesinde yardım almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta; Bir psikolojik rahatsızlığın olduğunu düşünmek için en az 4 semptomun 2 hafta ve daha üzeri sürede kişide görülmesi gerekmektedir. Ve bu belirtilerin yaşam kalitesini düşürme seviyesi kişinin terapiye gelme ihtiyacını belirler. Eğer yaşam kaliteniz normal hayatınızı sürdürebilecek seviyenin altına düştüyse bir uzman desteği almanız önemlidir.

Psikolojik destek alırken kaç seans görüşmelere devam etmem gerekir?

Psikolojik destek danışman ve danışanın birlikte çıktığı ve zaman içerisinde şekillenen dinamik bir yolculuktur. Danışmanlık süresi ortak alınan kararlara ne kadar uyulduğu ve yaşanılan zorluğun boyutuna göre değişkenlik gösterir. Böyle bir hizmet almak istiyorsanız bunun bir süreç olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Ücret Ne Kadar?

İki Nokta Psikolojik Danışmanlık ailesi olarak Psikolojik desteğin herkes için ulaşılabilir olması gerektiğine inanıyoruz bu sebeple ücretlerimizi elimizden geldiğince uygun tutmak ana amaçlarımızdan biri. Aldığınız hizmete göre seans ücreti değişiklik gösterecektir. Bu sebeple detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seans Süresi Ne Kadar?

Bireysel terapilerde seans süresi 45-50 dakikadır. Sürece başlamadan önce dilenirse seçtiğiniz Psikolojik Danışmanımızla ücretsiz 15 dakikalık bir tanışma seansı gerçekleştirebilirsiniz.